X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מלונות בארה"ב מלונות בארה"ב מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב טיסות לארה"ב טיסות לארה"ב סיורים סיורים הופעות הופעות כרטיס הנחות כרטיס הנחות
X סגירה
 

ניו יורק

ניו יורק: ביקור במרכז העולם ניו יורק

'אם אני יכול לעשות זאת שם אני יכול לעשות זאת בכל מקום', כך שר בזמנו פרנק סינטרה, ואין ספק שהוא צדק. ביקור בניו יורק הוא ביקור באחד המקומות החשובים ביותר בעולם, עיר שהיא כבר הרבה יותר מעיר – היא סמל לגדולה ולהצלחה.

אם יש מרכז לעולם הרי ששמו הוא ניו יורק. זהו אחד המרכזים העירוניים החשובים ביותר לא רק בארצות הברית או אמריקה, אלא בעולם כולו. כאן יושבות להן החברות הגדולות ביותר בעולם, כאן פועלים רבים מגדולי התרבות ומובילי דעת הקהל, וכאן כל חובב טיולים פשוט חייב לבקר...

מרכז העיר ניו יורק (צילום : דן אורן)
מרכז העיר ניו יורק (צילום : דן אורן)

מאמסטרדם החדשה ליורק החדשה: ההיסטוריה של ניו יורק

כמו אזורים אחרים ביבשת אמריקה, עד בוא האירופאים לניו יורק היה האזור שעליו היא שוכנת מאוכלס בשבטים אינדיאנים ילידים. על אף שהאזור גולה לראשונה בתחילת המאה ה- 16, ישוב אירופאי ראשון הוקם עליו רק כמאה שנים לאחר מכן – סוחרים הולנדים הקימו מושבת סחר בפרוות במנהטן, וקראו לאזור זה ניו אמסטרדם (כלומר אמסטרדם החדשה).

מספר עשורים לאחר מכן, באמצע המאה ה- 17, התושבים ההולנדים של האזור נכנעו לכוחות בריטים, ואלו שינו את שם העיר לניו יורק (יורק החדשה). תחת השלטון הבריטי חשיבותה של ניו יורק כנקודת מסחר גברה מדי שנה.

נקודת מפנה בהיסטוריה של העיר התרחשה דווקא בעת המודרנית, ביום ה- 11 בספטמבר. בתאריך זה ספגה העיר מתקפת טרור קשה אשר הפילה את מרכז הסחר העולמי, אחד מסמלי העיר, ונטלה את חייהם של אלפים מתושביה. למרות הפגיעה המוראלית הקשה העיר השתקמה מאז, ותושביה אף חשים מאוחדים וחזקים יותר מאי פעם.

בייגל בוול סטריט: זוהי ניו יורק

קו הרקיע המתנוסס אל על. מאות אלפי מוניות צהובות. פארקים רחבי ידיים. מוזיאונים, מסעדות, הופעות, פסל החירות... כל כך הרבה דברים עולים בתודעה כאשר מנסים לחשוב על התרבות ומאפייני עיר כמו ניו יורק. אין זה פלא בהתחשב בכך שמדובר בעיר שמאכלסת למעלה משמונה מיליון בני אדם. רבים מהם הינם תושבי העיר, אך ניתן למצוא בעיר גם מהגרים מכל רחבי ארצות הברית ושאר העולם. למעשה, יש אפילו מספר לא קטן של ישראלים בניו יורק...כולם חיים יחדיו על מנת להצליח בעסקיהם ולהנות מהמרכז התרבותי הגדול ביותר בעולם.

האוכלוסיה המגוונת של העיר מביאה לכך שמחד ניו יורק היא אחת הערים ה"אמריקאיות" ביותר, ובמקביל היא אחת הערים הקוסמופוליטיות ביותר בעולם. ניתן למצוא בה שלל מאפיינים אמריקניים טיפוסיים, כמו ארכיטקטורה ותרבות, ומאידך מאפיינים ממקומות אחרים בעולם, כמו צ'יינה טאון ודוכני מזון מהיר מהמזרח התיכון. מעל דוכני המזון מתמרים להם גורדי השחקים. רבים מהם משמשים כמשרדים לחברות הגדולות והחשובות ביותר בעולם. עבור אמריקאים רבים השגת משרה באחד המבנים הללו הוא לא פחות מחלום שמתגשם.

במקביל לכל זאת, ניו יורק נחשבת כאחד ממרכזי התרבות החשובים בעולם. ואכן, אחדים מגדולי היוצרים חיים ופועלים בניו יורק. ברחביה ניתן למצוא אין ספור מוזיאונים וגלריות. אלפי הופעות ומופעים שונים נערכים ברחבי העיר מדי יום, והדוגמא הטובה לכך היא רחוב ברודווי – רחוב אשר מוקדש כולו לתיאטראות והופעות תיאטרון.

לנגוס בתפוח הגדול: ביקור בניו יורק

ניו יורק היא עיר שכל חובב טיולים ותרבות חייב לעצמו ביקור בה. האווירה של ביקור באחד המרכזים העירוניים החשובים ביותר בעולם עוצמתית ביותר, ומגוון האטרקציות בה אין סופי – ביקור בפסל החירות הינו חובה לכל מבקר, וכך גם שיט על נהר ההדסון. בילוי מומלץ לעת ערב הוא ארוחת ערב רומנטית באחת ממסעדות היוקרה שבעיר ולאחר מכן הופעה ברחוב ברודווי, או למעשה כל מועדון או אולם שבו מועלה מופע כלשהו. כיכר טיימס אף הוא נחשב כאחת הנקודות המעניינות בעיר, במיוחד בשעות הלילה, כאשר האורות הרבים בו נוצצים במיוחד. את הילדים מומלץ לקחת לבקר בגן החיות של ניו יורק, אחד מגני החיות הגדולים בעולם, ולאחר שהתעייפתם אתם מוזמנים לשבת תחת עץ בסנטרל פארק ולקרוא ספר להנאתכם...

 
המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר שלוש מאות שישים ותשע:
מזמינים וחוסכים