X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מלונות בארה"ב מלונות בארה"ב מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב טיסות לארה"ב טיסות לארה"ב סיורים סיורים הופעות הופעות כרטיס הנחות כרטיס הנחות
X סגירה
 

סן פרנסיסקו

סן פרנסיסו: לא רק לשבת על המים

היא פרחה בזכות הרפתקנים ומחפשי זהב, וכיום מתגוררים בה אנשי היי-טק ואמנים. זוהי סן פרנסיסקו, עיר שיושבת על המים, ומשקיפה על גשר מוזהב במיוחד...

עיר כמו סן פרנסיסקו לא רואים בכל מקום, אפילו אם כבר טיילתם בכל רחבי אמריקה. הגבעות התלולות, הבתים הצבעוניים, ההופעות והשווקים... כל אלו הופכים את העיר למקום שהביקור בו הוא חוויה שלא תשכח למשך זמן רב.

החשמלית המפורסמת של סאן פרנסיסקו
החשמלית המפורסמת של סאן פרנסיסקו

מקסיקנים, זהב וחיילים בדרך לחזית: קורות סאן פרנסיסקו

ההיסטוריה של סן פרנסיסקו מתחילה בימים שלפני בוא האירופאים ליבשת אמריקה. במשך אלפי שנים התגוררו באזור העיר שבטים ילידים. העדויות הארכיאולוגיות שאלו הותירו אחריהם מעטות יחסית, אולם מורשתם ממשיכה לחיות בקרב צאצאיהם, אינדיאנים-אמריקאיים בני זמננו. לאחר גילוי אמריקה הייתה העיר תחת שלטון ספרד ולאחר מכן מקסיקו. באמצע המאה ה- 19 עברה סאן פרנסיסקו לשליטת ארצות הברית, לאחר מלחמתה של זו האחרונה במקסיקו.

בתקופה זו גם חלה עלייה משמעותית בחשיבות העיר ואוכלוסייתה גדלה באופן משמעותי. כל זאת תודות לימי הבהלה לזהב – התקופה בתולדות ארצות הברית שבה עשרות אלפים נהרו למערב, לאזור קליפורניה, על מנת לחפש זהב שלכאורה היה מצוי בה בשפע. סן פרנסיסקו הפכה למרכז לכורי ומחפשי זהב אשר באו וקבעו בה את מושבם בין חיפושים. אוכלוסיית העיר גדלו במאות אחוזים באותה התקופה, והעיר משכה אליה משקיעים ובעלי מקצוע נוספים אשר פיתחו אתה אפילו עוד.

למרות רעידת אדמה חזקה בשנת 1906 שהחריבה חלקים נרחבים מהעיר הפיתוח המהיר של העיר חיזק אותה, כך שהיא שהשפל הכלכלי הגדול של שנות ה- 1930 הותיר אותה כמעט ללא פגע. מלחמת העולם השניה חיזקה את העיר אפילו עוד יותר. בתקופה זו נמל העיר הפך להיות תחנת מעבר חשובה של חיילים לחזית האוקיינוס השקט, כך שמשרות חדשות נוצרו בה ואנשי צבא רבים עברו לגור בה.

סן פרנסיסקו: מרכז הליברליזם של אמריקה

כיום סן פרנסיסקו היא אחת הערים הגדולות והחשובות ביותר במדינת קליפורניה ובארצות הברית באופן כללי. כלכלתה עשירה ומגוונת, ובין היתר בנקים וחברות השקעות רבות פועלות ממנה. תעשיית ההי-טק מהווה אף היא נדבך חשוב בכלכלת העיר – חברות טכנולוגיה רבות, גדולות כקטנות, קבעו בה את משכנן. זוהי הסיבה לכך שרבים מתושבי העיר הינם מהנדסים ואנשי תוכנה, וזוהי גם הסיבה לכך שינתן למצוא לא מעט ישראלים בסן פרנסיסקו – רבים מהם עובדים אף הם בתעשיית ההיי-טק, ופוקדים את העיר למטרות עסקים.

סן פרנסיסקו גם ידועה בתור אחד ממרכזי הליברליזם, האמנות והרוח הגדולים והחשובים ביותר בכל אמריקה. מספר חריג בגודלו של אמנים, יוצרים ואנשי רוח מתגוררים בעיר. למעשהף האמנות והרוחניות אינן בגדר סצנה בעיר זו, אלא חלק מהותי ומרכזי בהווי חיי העיר. אחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך ניכרות בארכיטקטורה ועיצוב הבתים בעיר. בעיר קיימים רחובות שלמים שכל בית בהם צבוע בצבע אחר. המשקיף מקצה אחד של הרחוב לקצהו השני זוכה לראות רחוב צבעוני ומגוון, מעוטר בשלל עצים ופרחים.

הגבעות, הכלא ושוק האיכרים: לבקר בסן פרנסיסקו

מעבר לכך שניתן למצוא הרבה ישראלים בסן פרנסיסקו שהגיעו אליה למטרות עסקים, ניתן למצוא בה גם ישראלים רבים שבאו להנות מחופשה בה. קיימות בעיר וסביבתה אטרקציות תיירותיות רבות שהביקור בהן הינו בגדר חובה – גשר שער הזהב המרהיב, ביקור באי אלקטרז ששימש במשך שנים רבות ככלא שמור, מזח הדייגים שהינו מרכז בילוי מהמעלה הראשונה... אולם בנוסף לכל אלו, סן פרנסיסקו צופנת בחובה עוד הרבה יותר. מומלץ למשל לערוך טיול רגלי בעיר ולחוות על רגליכם את תוואי השטח הגבעתי הייחודי והידוע שלה. בנוסף לכך, ברחבי העיר מתקיימים מדי יום מאות מופעי מוסיקה ופעילויות בעלות אופי רוחני, כמו למשל סדנאות מדיטציה, שיחות עם מומחי איכות חיים, ועוד. בעיר פועלים גם מספר שווקי איכרים שבהם איכרים מקומיים מציעים מאכלים ותוצרת חקלאית באיכות גבוהה במיוחד.

 
המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
מזמינים וחוסכים